Combined ShapeSlice 1Slice 1Fill 9icon-phone

Volvo Ocean Race - přednáška

Největší jachtařský závod světa se koná jednou za tři roky – a právě teď začíná. Přijďte si poslechnout zajímavosti "z podpalubí".
Do začátku závodu zbývá
 
Největší jachtařský závod světa se koná jednou za tři roky – a právě teď začíná. Přijďte si poslechnout zajímavosti "z podpalubí".
Do začátku závodu zbývá
 

Žádný jiný závod neprověří účastníky a jejich vybavení tak extrémním způsobem. Dokončit nebo dokonce zvítězit ve Volvo Ocean Race vyžaduje dokonalou souhru mnoha proměnlivých faktorů jako jsou schopnosti každého jednotlivce, koordinace týmové práce, ale také konstruktérské dovednosti a ovládání technologické výbavy.
 
V týmech najdete profesionály, olympioniky i mistry jachtingu. Nejlepší z nejlepších spojují své síly, aby zkrotili plachetnice zmítané živly, orientovali se v neprostupné mlze a přežili dny pod beznadějně zplihlými plachtami. Volvo Ocean Race je obrovská výzva: na otevřeném oceánu trávíte týdny a týdny, zažíváte teploty od –5 do +40 °C, etapa může trvat až 20 dní, celý závod 9 měsíců a 40 000 NM. Jen si to představte...
 
K Volvo Ocean Race 2017–18 nastoupí týmy s 9–11člennými smíšenými posádkami. Jejich výkony bude sledovat na dvě miliardy lidí po celém světě. Přednáška se koná po skončení první etapy z Alicante do Lisabonu.

Co se dozvíte? 

  • To, co se na internetu nepíše a TV vám neukáže
  • Co obnáší toto spojení lidských schopností, sportovního nadšení a umění plachtit
  • Jaké nejnovější technologie a materiály se používají ve službách jachtingu
  • Jak se závodníci vyrovnávají s extrémní fyzickou a psychickou zátěží
  • Info o aktuálním ročníku a analýza první etapy závodu 

Termíny/konkrétní nabídky

Volvo Ocean Race

30. 11. 2017 v 18:00
LektorDaniel Vodička
Obsazenost 6 z 30 Cena 500 Kč
Místo konání

City Green Court - budova PwC

Cena zahrnuje
  • Přednášejícího
  • Pronájem místnosti
  • Občerstvení

"Volvo Ocean Race je náročný a úžasný závod, který posouvá vývoj a stavbu oceánských závodních lodí. Plavba na lodi postavené pro VOR je neskutečným zážitkem: plavil jsem se už na třech a vždy to bylo parádní," říká Jiří Zindulka. "Tenhle zážitek se mnou sdíleli i naši zákazníci. Na lodích Volvo Ocean jsme už dvakrát vyhráli náročnou offshore regatu Jabuka v Chorvatsku. Když pluješ rychlostí 25 uzlů, tak jediné, co cítíš, je radost, nadšení a vzrušení. A to si chceš zopakovat."

Podívejte se na Jirkovo video z Jabuky 2016 


Dozvíte se podrobnosti o nehodě týmu Vestas Dozvíte se podrobnosti o nehodě týmu Vestas
Chcete vědět jak vypadá běžný závodní den? Chcete vědět jak vypadá běžný závodní den?

Storno podmínky

Pokud se na přednášku nemůžete dostavit, můžete za sebe poslat náhradníka. Účast můžete zrušit nejpozději 48 h před začátkem přednášky a bude Vám vráceno 100 % ze zaplacené částky. V případě že to bude méně hodin, nemáte nárok na vrácení peněz.
Jestliže dojde ke zrušení přednášky z naší strany, vrátíme Vám celou částku.

Poptejte akci

Sledujte nás