ShapeArtboard 1 copy 3GroupCombined ShapeCombined ShapeCombined ShapeGroupGroupGroupGroupArtboard 2GroupGroupArtboard 1Zindulka-USP 34Fill 9icon-phoneGroupicon-boatGroupicon-callArtboard 2Groupicon-doneArtboard 1Zindulka-USP 34

Český kapitánský průkaz

Rozhodli jste se udělat si kapitánský průkaz a chcete plout po moři? Tak je pro Vás kapitánský průkaz C to pravé - jedná se o mezinárodně uznávaný průkaz. Udělat si ho není nijak složité, skládá se ze tří úrovní - teorie, praxe a zkouška. Pokud jste začátečník a ještě jste si nezjišťovali žádné informace o průkazech, asi nevíte, že se dělí do tří skupit C, B a A. Přičemž C je určené začátečníkům a u něho také začnete. Cena průkazu se může mírně lišit, hlavně za praktický kurz, u něhož je cena stanovena dle počtu účastníků. Pokud již C máte a chcete si průkaz rozšířit o další kategorii, pokračujte na pokročilé kapitánské průkazy

Jak získat kapitánský průkaz?

Jak už jsme psali v úvodu, abyste získali Český kapitánský průkaz C, musíte splnit tři kroky - teorii, praxi a zkoušku.

  • Teorie - Teoretický kurz trvá 3 dny a koná se v budově City Green Court v Praze. Doporučujeme ho absolvovat před praktickou částí, ale není to podmínkou.
  • Praxe - Praktickou část musíte splnit v Chorvatsku. Trvá týden a naučíte se zde vše potřebné, proto abyste mohli sami ovládat správně loď.
  • Zkouška - Když absolvujete teoretický i praktický kurz, můžete se směle vydat na zkoušku. Ta opět probíhá v Praze v budově City Green Court a trvá přibližně dvě hodiny.
Jakou loď si můžete půjčit?

S českým "C" můžete plout na lodi do délky 16 m, ale prakticky na tom nikdo moc nelpí.

Kde se můžete plavit?

Můžete plout až 20 NM od pobřeží. To Vám umožní spoustu prostoru a možností užít si poklidný jachting s rodinou i trochu náročnější jachting třeba s přáteli.

Za jakých podmínek můžete plout?

Můžete plout ve dne i v noci - jediné co Vás omezuje je síla větru, která nesmí přesáhnout 6 Bf. Opět to prakticky nikdo kontrolovat nebude, ale pokud nemáte dostatek zkušeností a nevíte jak se při špatném počasí na lodi chovat, raději tuhle podmínku dodržujte.

Jak dlouho průkaz platí?

5 let - potom se musí zažádat o jeho prodloužení. Pokud si průkaz uděláte u nás, zajistíme, abyste na prodloužení nikdy nezapomněli.

Co s průkazem nemůžete?

Plout na řekách v ČR a v zahraničí.

1Teorie

Důležité znalosti, bez kterých se v praxi neobejdete.

2Praxe

Povinná praktická zkouška pro získání českého kapitánského průkazu.

3Zkouška

Poslední krok v cestě stát se držitelem českého kapitánského průkazu.

Sledujte nás