Combined ShapeSlice 1Slice 1Fill 9icon-phone

Mount Gay Rum

Představujeme Vám našeho partnera, společnost Rémy Cointreau a jednu z jejích značek - Mount Gay Rum, destilérii s nejstarší historií produkce rumu na světě.

Jak to všechno začalo?

Dle Mount Gay každý skvělý příběh začíná časem a místem. K Mount Gay se v tomto případě pojí rok 1703 a ostrov Barbados, nejvýchodnější ostrov Karibiku.

Rok 1703 představuje rok, ze kterého se o palírně Mount Gay dochovaly první písemné zmínky. Na stejném místě se však rum, tzv. "kill-devil", pálil pravděpodobně již o tři století dříve, neboť se začátek výroby barbadoského rumu pojí s výrobou místní cukrové třtiny. To z něj dělá nejen rum s nejstarší tradicí na světě, ale i nejstarší kontinuálně vyráběný alkohol na světě.

Jméno Mount Gay společnost nese po siru Johnu Gayovi, "otci barbadoského rumu", který převzal plantáž a tehdejší palírnu svého přítele Johna Sobera. John Gay z palírny postupně vybudoval značku, kterou americký Distilled Spirits Council v roce 1975 označil za nejlepší rum na světě. 

Mount Gay Rum a jachting

Mount Gay rum a jachting

Tak jako jachting není skutečným jachtingem bez větru opírajícího se do plachet, tak není ani námořník námořníkem bez svlažení hrdla několika doušky kvalitního rumu. Moře a rum zkrátka patří k sobě.

Právě díky obchodníkům, kteří na svých plachetnicích převáželi exotické suroviny, se mohla podmanivá chuť barbadoského rumu dostat až do Evropy a postupně vznikajících Spojených států amerických.

V 18. století velmi rychle vzrostla poptávka po barbadoském rumu a cukrové třtině. Barbadoské město Bridgetown se tak rázem stalo jedním z nejbohatších přístavů na světě. Soudek barbadoského rumu jako důkaz zdolání oceánu a úspěšného vylodění se v Karibiku stál u zrodu tradující spojitosti mezi mořeplavbou a rumem.

Regaty 

Spojení mezi jachtingem a rumem Mount Gay nezůstalo pouze v minulosti. Už více než 30 let se Mount Gay angažuje ve sponzoringu závodního jachtingu a ročně bývá partnerem více než 150 světových regat.

Nejúspěšnější závodníci jsou po předvedení vynikajícího výkonu odměněni červenou kšiltovkou s logem společnosti. Tyto kšiltovky jsou mezi závodníky uznávanou odměnou. Jsou také odrazem historie Mount Gay Rumu, neboť potvrzují zmiňovanou spojitost mezi rumem a jachtingem.

Mount Gay Round Barbados Race

Mount Gay každoročně pořádá regatu okolo ostrovu Barbados, která je mezi jachtaři právem vyhlášená. Historicky poprvé se závod uskutečnil 1. ledna 1936.

Mount Gay Round Barbados Race

Mount Gay Round Barbados Race

Mount Gay Round Barbados Race

Výroba Mount Gay Rumu

Pro výrobu Mount Gay Rumu se používají pouze čistě přírodní barbadoské ingredience. Jedná se o blend dvou druhů dvakrát a jednou destilovaných destilátů (vyrobených metodou pot still a kontinuální destilace), které následně zrají ve vypálených dubových sudech. Jde o unikátní způsob, který se nezměnil od roku 1703.

Rum Black Barrel

Kde můžete rum Mount Gay ochutnat?

Pokud jste nestihli ochutnat rum na našem exotickém večeru, můžete rum Mount Gay ochutnat například v pražském AnonymouS Baru na Starém Městě v Michalské 12 na Praze 1. 

Více informací o Mount Gay Rumu

 

form

Sledujte nás