ShapeArtboard 1 copy 3GroupCombined ShapeFill 9icon-phoneGroupicon-boatGroupicon-callArtboard 2Groupicon-doneArtboard 1Zindulka-USP 34

Ochutnejte koňak na řece Charente

21. 7. 2015

Ochutnejte koňak na řece Charente

Nalezneme zde mnoho památek, a tak máme pocit, že se vracíme do dávných dob.

Doporučená trasa Jarnac - Rochefort - Jarnac

Plavbu zahájíme ve městě Jarnac, kde se narodil jeden z nejvýznamějších francouzských prezidentů Francois Mitterrand. Jeho rodinný dům není jedinným místem, kde se můžete zastavit. Najdete zde ještě jedno pozoruhodné muzeum, které je spojené s jeho prezidentským obdobím. Můžete zde vidět asi 80 předmětů z 20 různých zemí. Sám Mitterrand se setkal s Václavem Havlem a dalšími disidenty jako první zahraniční státník.

Cognac není jen názvem pro zlatohnědý destilát vyráběný z vinné révy, ale také název naší další zastávky. Podle mezinárodní dohody je pojem cognac chráněn pouze pro výrobky této oblasti. Jakákoliv vínovice vypálená z jiné odrůdy hroznů, třeba i stejným způsobem, se může označovat pouze jako brandy. Určitě se zastavte v jednom z "chai", jak nazývají Francouzi sklepy a sklady koňaku. Za zmínku stojí zámek Chateau de Cognac z 11. století, kde nyní sídlí koňaková firma Otard .

Předposlední zastávkou je město Saintes. To bylo založeno starověkými Římany. Dnes je zde k vidění oblouk z r. 18 n.l., muzeum archeologie, Opatství Dam nebo Katedrála sv. Petra. Královnin amfiteátr pro 15 tisíc diváků patří mezi nejpůsobivější památky.

Cestu tam zakončíme v přímořském Rochefortu. Řeku Charrente přemosťuje impozantí Pont Transbordeur, který se řadí mezi výjimečné technické zajímavosti. Pomyslnou tečkou na dortu může být odpočinek v místních lázních. Cestou nazpět doporučujeme zakotvit v Saint Brice před úchvatným renesančním zámkem a udělat si piknik.

Další místa k návštěvě najdete v popisu destinací Charente.

Vybrané hausbóty na trase k pronájmu

Tarpon 32

Loď pro 7 osob,
z/do Cognac.

Termín 15. 8. - 22. 8. 2015

Původní cena: 2 217 EUR
Cena po slevě: 1 927 EUR

Tarpon 32

 

Nautilia

Loď pro 10 osob,
z/do Jarnac.

Termín 29. 8. - 5. 9. 2015

Původní cena: 2 155 EUR
Cena po slevě: 1 874 EUR

Nautilia

 

Pro rezervaci nás kontaktujte na telefonu +420 604 954 995 nebo na emailu zindulka@yachtcharter.cz. Pro větší výběr lodí použijte náš vyhledávač říčních lodí.

Sledujte nás