Combined ShapeSlice 1Slice 1Fill 9icon-phone

Kapitánský kurz C očima účastníků

22. 7. 2015

Chtěli jsme se naučit ovládat námořní jachtu a vše co je s plavbou na moři spojené, chceme se v budoucnu toulat po moři na vlastní lodi, neměli jsme potuchu co je COLREG, co je RE, co obnáší, když dojde k hlášce: „Muž přes palubu“ a mnoho dalších námořnických věcí.

Vybírali jsme na Internetu a firma J. Zindulky zaujala na první pohled - nejen vyšší cenou, ale i komplexností a tím, že složením zkoušek vše nekončí - ale je možné pokračovat v dalších kurzech a přednáškách, také Vaším přístupem Magdo - když jsem měl v telefonátu obavu, zda zvládneme přípravu na zkoušku v tak krátkém termínu, dodala jste mi odvahu a proto poděkování i Vám.

Teoretický kurz jachtingu

V kurzu teorie toho bylo ke zvládnutí pro nás dva hodně, ale taky hodně nových zajímavých věcí, to jak celý kurz probíhal pod vedením Pavla Burkerta a Martina Zítka - bylo jedním slovem SKVĚLÉ. 

Přednášky byly velmi zajímavé i to, jak zejména Pavel umí vše podat i s jeho osobitou dávkou humoru - je na něm vidět, že jeho práce je i jeho koníčkem. Vše názorně na svých modelech předvedl.

K teoretickému kurzu mám jen jednu výtku - já jako naprostý začátečník s jachtingem bych uvítal kurz rozložit tak o den dva dny déle a tím zkrátit denní výuku o pár hodin. Večer už bylo mezi námi studenty vidět, jak hlava vypíná a únava převládá.

Ale chápu, že hlavně ti, co nejsou místní, uvítají systém tak, jak je nastaven. A je to i o penězích, pronájem sálu atd.

Příjemné ještě bylo si vše bezprostředně před zkouškou zopakovat, kde se nás sešla většina z kurzu. A samotná zkouška? Trochu počáteční nervozity, ale brzy to opadlo - shovívavost všech komisařů k nám jako naprostým začátečníkům dodala potřebný klid.

Teoretický kurz jachtingu

A naše pocity z praktického kurzu? Týden utekl jak voda a nevím, zda to byla náhoda nebo jste Magdo zapracovala Vy - ale na naší lodi se sešla posádka pod velením Pavla Vacka - která ve všech zanechala ten nejlepší pocit, přestože se na malém prostoru sejde 6 lidí různých povolání a povah - tak jsme ještě před vyplutím vytvořili skvělý kolektiv.

Začalo to vlastně náhodou - jeli jsme na místo vyplutí nezávisle na sobě ve dvou autech, no a na jedné občerstvovací zastávce v Rakousku se vedle naší Octavie nacpal Golf Franty s Tomášem. A po vystoupení jsme zjistili, že pocházíme ze stejného teoretického kurzu a co víc - jedeme na stejnou loď - sejít se takto náhodou na tak dlouhé trase není přeci náhoda - to byl zásah osudu.

Na lodi panovala skvělá nálada plná humoru a myslím, že kpt. Pavel nemusel využívat své profese psychologa, aby něco urovnával - ponorková nemoc se u nikoho nedostavila. Naopak - myslím za všechny, že bychom klidně přivítali další týden společně na lodi.

Výuka probíhala formou, která každému z nás vyhovovala, Pavel dbal na to, abychom se spravedlivě u všeho střídali, snad jen Iva zaskakovala ke všeobecné spokojenosti v lodní kuchyni častěji než my ostatní. Ale to už k údělu jedné ženy mezi mužskou posádkou patří a ona měla radost, že její kuchařské znalosti vylepšují naše pokusy o vaření - našel se i čas na vykoupání přímo z jachty. Počasí celý týden nádherné, závada na lodi žádná, kapitán v roli učitele a rovněž i v roli kamaráda. Diskutování o všem možném i nemožném - já s Ivou jsme hltali zážitky od každého z posádky - všichni kromě nás dvou už měli za sebou nějakou plavbu a tak to vše jen znásobilo výuku od kapitána.

Myslím, že ještě mnoho týdnů po návratu ten pocit z příjemné a učením se, zaměřené plavby, ve všech z nás přetrvával.

Teď jen s Ivou doufáme, že k tomu teplému a slunečnému počasí z Jadranu se v září na Baltu přihlásí i pořádný vítr. A dostatek námořníků do posádky.

Takže shrnutím všeho, co jsme během teoretického a praktického kurzu zvládli - nejen, že budeme vlastnit nějaký průkaz, který z nás kapitány ani námořníky neudělá, ale hlavně jsme poznali a naučili se trochu orientovat a pohybovat v námořničení a poznali prima kamarády. A za to patří od nás celé firmě Yachcharter Zindulka DÍK!

Vše nejlepší v práci i v životě k Vašemu dnešnímu svátku Madgaléno - mějte se krásně.

přejí Libča a Ivča“ (22. 7. 2015)


Libor Kraft a Iva Matějková u nás v roce 2015 absolvovali teoretický a praktický kapitánský kurz na stupeň C. V září se s námi chystají na kondiční plavbu na Baltu

Dodatek za tým Yachtcharter: jsou to právě tyto reference klientů, které dodávají naší každodenní práci smysl. Děkujeme.

Sledujte nás