Combined ShapeSlice 1Slice 1Fill 9icon-phone

Kurz regatového jachtingu zvítězil na mezinárodním mistrovství v námořním jachtingu

12. 10. 2009

Regaty se zúčastnilo ve třídě ORC Club celkem 13 lodí a ve třídě ORC International také 13 lodí. Czech and Slovakia Championship se tak stala nejlépe obsazenou českou i slovenskou regatou v tomto roce a z hlediska konkurence zůčastněných posádek v ORC International to byla historicky nejlépe obsazená česká i slovenská regata. Na organizaci této regaty se podílela také naše firma.

Posádka našeho regatového kurzu pod vedením Jiří Zindulky plula na lodi Salona 37 BOLERO a trenérem byl jeden z nejlepších chorvatských jachtařů Nikola Kršanac. V sobotu bylo převzetí lodi v Kremiku a přeplavba do Olive mariny v Sutomiščici na ostrově Ugljan. V neděli začal náročný trénink, při kterém se z nezkušené posádky postupně stával sehraný závodní tým. V pondělí náročný trénink pokračoval. V úterý se podařilo odjet dvě rozjížďky, ve kterých se náš kurz umístil na prvním místě, což vyvolalo mezi ostatními zúčastněnými posádkami veliké pozdvižení. Ve středu se odjely tři rozjížďky, ve kterých jsme obsadili jednou třetí a dvakrát první místo. Ve čtvrtek byla mlha a bezvětří a žádná rozjížďka se již nejela. Naše posádka s přehledem obsadila první místo v ORC Club a stala se tak mezinárodním mistrem prvního společného Českého a Slovenského mistrovství v námořním jachtingu. Po převzetí cen pokračoval ve čtvrtek trénink až do večera a v pátek celý den.

Na jarním Grand Prix Czech and Slovakia se náš kurz regatového jachtingu umístil na druhém místě a nyní zvítězil. Potvrdila se tak cesta a způsob, kterým naše kurzy regatového jachtingu pořádáme. Kvalitní trenér, který má dokonale zvládnutou metodiku výuky regatového jachtingu a spojení kurzu s kvalitní regatou vytvoří podmínky pro úspěšné zvládnutí všech činností na lodi během regaty.

Sledujte nás