Combined ShapeSlice 1Slice 1Fill 9icon-phone

Nepropásněte možnost stát se kapitánem

Budoucí jachtaři, zbystřete. Brzy bude naplněna kapacita praktických kurzů, která je nezbytná pro úspěšné držitelství kapitánského průkazu C. Další praktické kurzy budou vypsány až na podzim 2017.

Budoucí jachtaři, zbystřete. Brzy bude naplněna kapacita praktických kurzů, která je nezbytná pro úspěšné držitelství kapitánského průkazu C. Další praktické kurzy budou vypsány až na podzim 2017.

Pokud chcete v letošní letní sezóně vyplout na dovolenou k moři jakožto kapitán lodi, s přihlášením na praktický kurz do Chorvatska příliš neotálejte. Čas ubývá a budoucí kapitáni neobsazená místa pomalu zaplňují.

Naše slova potvrzuje fakt, že je aktuálně naplněna kapacita šesti praktických kurzů. Po jednom volném místu je v termínech od 13.5. do 20.5. a 20.5. do 27.5. Zatím bez jediné účasti jsou nově otevřené kurzy pro osm a šest účastníků v termínech od 15.4. do 22.4. a 22.4. do 29.4.2017.

Zatímco další praktické kurzy budou vypsány až na podzim 2017, možnost přihlásit se na teoretický kurz budete mít i přes léto. Před praktickým kurzem byste měli mít teorii za sebou, ale není to podmínkou. 

Pokud máte ohledně praxe či kapitánských kurzu otázky, kontaktujte Nikolu na tel. čísle: +420 773 855 000 nebo na e-mailu: nikola@zindulka.cz.

                                                   Chci se přihlásit na praktický kurz do Chorvatska

O praktickém kurzu

Během praktických jachtařských kurzů vás naučíme základnímu ovládání lodi tak, abyste dokázali loď bezpečně řídit při maximální opatrnosti v podmínkách pobřežní plavby. Za jeden týden z nikoho neuděláme zkušeného kapitána, ale naučíme vás tolik, abyste si pluli s radostí a abyste zvládali všechna přistání lépe nežli velká část jiných charterových kapitánů.

Během praktických kurzů se každý manévr neustále opakuje, abyste si ho dostatečně zažili. Proto je důležité, aby vás na lodi bylo co nejméně, aby na procvičování bylo maximální možné množství času. Z tohoto důvodu nabízíme cenově rozdílné kurzy, které se liší pouze v počtu účastníků. Můžete plout v 5 nebo 6 lidech, kdy budete mít na každý manévr více času, nebo v 8 lidech v posádce, kdy je na procvičování času méně. Cena kurzu s 5 i 6 lidmi je vyšší, nežli cena kurzu s 8 účastníky. Je na vás, jakou variantu si vyberete.

Pokud zbyde čas, naučíte se pracovat i se sextantem Pokud zbyde čas, naučíte se pracovat i se sextantem

Co se na kurzu naučíte

 • Převzít si loď tak, abyste se s ní perfektně seznámili.
 • Přistávat na všechny možné způsoby - v marině, městských přístavech, na kotvě.
 • Základní trimování plachet, při němž poplujete rychle na přední, boční i zadní větry.
 • Navigovat podle papírové mapy a kompasu.
 • Plout v noci podle majáků a navigačních znaků.
 • Používat lodní navigační přístroje a autopilota.
 • Vázat nejběžnější uzle - dračí, lodní, osmičkový, vázací, fendrový.
 • Vyhodnocovat počasí tak, abyste jachting dělali bezpečně.
 • V případě bouřlivého počasí ovládat loď za obtížnějších podmínek.
 • Přístavní etiku.
 • Manévr MOB - muž přes palubu při plavbě pod plachtami - každý žák bude zkoušet tak dlouho, dokud MOB nebude vytažený na palubu.

                            

Sledujte nás