Combined ShapeSlice 1Slice 1Fill 9icon-phone

Srovnání lodi - First Minute vs. Last Minute

27. 9. 2016

Srovnání lodi - First Minute vs. Last Minute

Pořád se rozmýšlíte, jestli zvolit First Minute a objednat si loď již nyní nebo počkat na Last Minute slevy? To, kdy si objednáte loď, závisí na mnoha okolnostech. Pokud již teď víte, s kým poplujete a kolik Vás bude, určitě se vyplatí na nic nečekat a loď zarezervovat.

Přečtěte si příběh pana Milana, který má zkušenosti jak s Last Minute tak First Minute.

Zkušenost zákazníka Milana

Pan Milan se minulý rok v červenci rozhodl, že by chtěl vyrazit ještě tyto prázdniny na dovolenou do Řecka. Když se objevila loď Sun Oddysey 509 od renomované charterové společnosti Dream Yacht Charter, na nic nečekal a loď si zarezervoval. Stála ho 4 617 € a celou částku musel uhradit okamžitě. (Pro představu, je to skoro 130 000 Kč). Což pro něj nebylo zrovna dvakrát příjemné - přeci jen to není málo peněz.

Když se pan Milan vrátil z dovolené, rozhodl se, že příští rok opět pojede ve stejný termín na stejné lodi. Protože se mu líbily služby charterové společnosti DYCH, vybral si stejnou loď opět u nich. Tentokrát za loď zaplatil pouze 4 269 € a co je nejdůležitější, zatím zaplatil jen 15 % zálohy (tj. necelých 18 000 Kč) - až v březnu bude muset doplatit 35 % ceny a 5 týdnů před vyplutím zbytek.

Nejenom, že pan Milan objednáním lodě ve First Minute ušetřil 349 €, ale také nemusel dát najednou tolik peněz. Má přesně tu loď, kterou chtěl v termínu, ve kterém chtěl, i od charterové společnosti, kterou preferoval. Kdyby čekal na Last Minute, musel by z nějakého svého nároku zlevnit a je více než pravděpodobné, že by musel volit jinou loď, která na něj zbyla v termín, který nebyl ten nejvíce vyhovující.

Minulý rok jsem čekal na nějakou pořádnou slevu v Last Minute. Do poslední chvíle jsem navíc neměl posádku a ani jsem nevěděl, kam a kdy chci jet - proto pro mne nebyl First Minute přijatelný. Trochu mi to pohnulo s rozpočtem, když jsem musel dát bezmála 4 700 € najednou.Tentokrát už v tom mám jasno a nevidím jediný důvod k tomu čekat. Díky 15% záloze nemusím mít tak velkou peněžní rezervu a úplně stejnou loď mi obchodnice sehnala o skoro 400 € levněji.

vyjádření pana Milana

Přečtěte si více o First Minute

Srovnání v číslech

Last Minute

Loď: Sun Odyssey 509
Termín vyplutí: 20. 8. 2016

Destinace: Řecko, Korfu
Charterová s.: DYCH
Rok výroby: 2015

Cena: 4 917 €

  • 100 % částky zaplaceno okamžitě (cca 130 ts Kč)

First Minute

Loď: Sun Odyssey 509
Termín vyplutí: 19. 8. 2017

Destinace: Řecko, Korfu
Charterová s.: DYCH
Rok výroby: 2015

Cena: 4 269 €

  • 15 % ceny do konce roku (cca 18 ts Kč
  • 35 % ceny do března
  • zbytek ceny bude doplaceno 5 týdnů před vyplutím

Pokud budete mít nějaké otázky, kontaktujte Majdu, která Vám ráda pomůže:

Magdaléna Macků

e-mail: magdalena@zindulka.cz
tel. číslo: 775 441 988

Sledujte nás