Combined ShapeSlice 1Slice 1Fill 9icon-phone

Paluba, která vás dostane. Kam si řeknete...

Tahle má čtyři kola a jezdí směr Chorvatsko. Přesněji je to 11 marin v Chorvatsku, kam vás můžeme bezstarostně dostat.

Tahle má čtyři kola a jezdí směr Chorvatsko. Přesněji je to 11 marin v Chorvatsku, kam vás můžeme bezstarostně dostat.

Profesionální řidiči, příjemná stevardka, ohromná "ládovna", hooodně plechovek Plzně, wi-fi, nějaké to chytré čtivo, žádné starosti, rady a porady, lana na vázání uzlů, lidi, které baví jachting, pravidelné a časté odjezdy a příjezdy. To je YachtBus.

Jo, je to trochu jiná paluba, než jste si možná mysleli, ale vsaďte se, že se s ní na tu vaši, tu pro vás jedinou pravou, dostanete rychle, bezpečně, bez problémů a hlavně: Jedeme se stejnou a za stejnou vášní!

 

Nasedněte tady

 

Kam přesně? Nejsme žádní troškaři a na výběr pro vás máme deset měst a jedenáct marin, kde vás můžeme vysadit. Tak popoplujem? Popořadě…

  • Zadar (okraj Zadaru) – 3000 let staré město toho nabízí spoustu. Jednou z jeho hlavních přednost je kuchyně. Tak dobrá, že je dokonce zahrnuta v seznamu nehmotných kulturních památek UNESCO. Mňam. Vychutnat si je můžete v některé z malebných historických uliček.
  • Sukošan (D-Marin Dalmacija) – malé městečko pro ty, kteří upřednostňují klidné prostředí na dosah rušného města. Leží totiž 10 km od Zadaru. Marina Dalmacija je ale mezi jachtaři uznáváná a poměrně známá, má tvar půlkruhu.
  • Biograd (Marina Kornati, Marina Šangulin) – malé přístavní městečko kousek od Zadaru. Skvělé místo pro ty, kdo dávají přednost nádherné přírodě chráněných krajinných oblastí a národních parků před historickými památkami.
  • Murter (Marina Hramina, Betina, Jezera) – tohle historické městečko leží na stejnojmenném ostrově a jeho zvláštností je to, že jeho jihovýchod není téměř obydlen. Ostrov Murter je obklopen spoustou malých ostrůvků – věřte, jedinečná podívaná.
  • Vodice (čerpací stanice INA)– živé a rušné letovisko, kde se rozhodně nebudete nudit. V hlavní sezoně se zde pořádají více než často různé slavnosti. V noci se tedy můžete bavit a přes den odpočívat na vyhlášené Modré pláži.
  • Šibenik (zastávka u hotelu Panorama a D-Marin Mandalina) – historické město je žádaným cílem začínajících jachtařů. Na moři totiž vládnou ideální podmínky k učení. Na pevnině zas najdete nádherné Skradinské vodopády. Zdejší národní park Krka je jedním z nejkrásnějších z celého Chorvatska.
  • Primošten (Marina Kremik) – malé městečko se 3000 obyvateli ocení milovníci středomořské kuchyně.  Je tu totiž hojně rozšířený rybolov a v okolí olivové háje. Pokud zde zakotvíte, určitě se jeďte podívat do Jurlinovi Dvori – uvidíte dvě tváře Dalmácie.
  • Rogoznica (Marina Frapa) – malá, ale hezká a velmi oblíbená jachtařská destinace. V létě se tu konají tradiční lidové slavnosti. Za zmínku a vidění stojí i slané jezero Dračí Oko. Dole bez kyslíku, nahoře oplývá životem. Zdejší marina je chloubou Jadranu.
  • Trogir (Seget Donji) – historické město zapsané na seznamu UNESCO a její historie sahá až do 3. Stol. př.n.l. Rozhodně se zajděte podívat na hrad Kamerlengo a katedrálu sv. Vavřince.
  • Kaštela (Marina Kaštela) – leží severozápadně od Splitu a je složena se sedmi obcí. Oblast je bohatá na vinnou révu a větry bóra a jugo, které způsobují velké vlny. Poměrně nová marina je pro 420 lodí.

Jaké město vám učarovalo a kam se s námi vydáte?

 

 

Sledujte nás