Combined ShapeSlice 1Slice 1Fill 9icon-phone

Na kolik Vás vyjde pronájem lodi na týden...

Chcete netradiční dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat? Pak se zkuste vydat na plachetnici na týden na moře. Co je všechno si potřeba zjistit, zařídit, na kolik taková dovolená vyjde finančně - to vše se dozvíte v tomto článku

Chcete netradiční dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat? Pak se zkuste vydat na plachetnici na týden na moře. Co je všechno si potřeba zjistit, zařídit, na kolik taková dovolená vyjde finančně - to vše se dozvíte v tomto článku

Vítr Vám vlaje ve vlasech, slunce pálí na příď a je až oslepující, jak se odráží od bělostné přídě. Kdekoliv můžete zakotvit a skočit do vody, můžete plout kamkoliv a kdykoliv - jste svým vlastním pánem. Není divu, že se každý rok v létě na moře vrací tisíce jachtařů, aby si užili svobodu od každodenních starostí. Někteří se svezou letos poprvé, jiní si už dovolenou nedokáží jinak představit. A právě těm, kteří o dovolené na moři uvažují, jsou tyto řádky věnované.

Chceme na moře

Zprvu je to jen myšlenka, která se může přeměnit rychle v realitu. Začnete shánět přátele, kteří by s Vámi jeli. Buď máte štěstí a máte ve svém okolí kapitána, který by s Vámi plul a zasvětil Vás do tajů jachtingu. V opačném případě jste na to sami. Musíte si sami vybrat loď, charterovou společnost, destinaci, kapitána... Jenže nevíte. Druhů lodí je snad tisíc a kam se vydat, když znáte jen letoviska nebo horské túry?

Jednoduchý přehled, kterou loď vybrat a kde se plavit najdete v našem článku Rady při výběru a při plavbě.

Každý má o své dovolené na jachtě jiné představy. Zkuste je shrnout a poslat nám je do online chatu nebo na email info@zindulka.cz. Společně projdeme Vaše požadavky a pomůžeme Vám s výběrem vhodné lodi (a s tím související charterové společnosti) a destinace. Nebo se podívejte rovnou do našeho online vyhledávače lodí.

Podívat se do vyhledávače lodí

Pronájem lodi to nekončí

Když jsme si udělali představu, kdy a kam chceme plout a jakou loď si pronajmeme, je na čase spočítat, na kolik nás to vyjde.

Dejme tomu, že jsme se rozhodli plout na začátku července v termínu 6. 7. -13. 7. v Chorvatsku, ve střední Dalmácii z Biogradu na Moru (kvůli ideální poloze pro plavbu na Kornati). Bude nás na lodi celkem 6 + placený kapitán. Poplujeme na 11,5 metrů dlouhé plachetnici Bavaria 36 z roku 2004. Loď už je starší, ale je od kvalitní charterové společnosti a tak je ve velmi dobré kondici. Je vybavená 3 kabinami pro 6 osob a salonem, kde bude spát kapitán. Termín jsme zvolili o prázdninách kvůli dětem a začátek července proto, že ještě nezačaly italské celonárodní dovolené a v Chorvatsku na moři ještě není moc lodí.

Pronájem lodi na týden 43 400 Kč
Příplatek - úklid 3 060 Kč
Pojištění kauce 1 500 EUR skládané za loď* 3 825 Kč
Turistické taxy 1 EUR/osobu/den 1 250 Kč
Plat kapitána 2 000Kč/den 14 000 Kč
Přístavní poplatky 6 120 Kč
Pohonné hmoty - loď 1 785 Kč
Celkové náklady za loď (bez jídla a dopravy) 73 440 Kč
Celkové náklady na osobu, při počtu osob 6 (bez jídla a dopravy) 12 240 Kč

* Při převzetí lodi v přístavu se za loď skládá vratná kauce ve výši 1 500 EUR. Tuto kauci je možné si pojistit za 150 EUR a kauce pak není nutné skládat.

U Zindulky navíc ke každému pronájmu lodi za více než 1 000 EUR získáte SIM kartu s mobilním internetem a wifi modem na loď zcela zdarma. Více informací naleznete na Wifi a 10 GB dat zdarma.

Jak vidíte - cena za ubytování s výlety a kotvením, kde chcete, vyjde kolikrát levněji, než dovolená v rezortu.

Doprava, jídlo a co s sebou

Dopravu jsme pro Vás spočítali na stránce YachtBusu ve článku Na kolik vyjde cesta do Chorvatska? 

Spočítali jsme, že jedno auto s benzínovým motorem, nás vyjde 8 444 Kč ve 4 osobách. Jenže nás jede 6! Vyšleme dvě auta? Pojede část posádky autobusem? Nebo je pošleme letadlem? Toť otázka, zda chceme trhat partu už v ČR. Pro jachtaře je ideální právě náš YachtBus - všichni pohromadě, odpočatí, dopoledne v marině "ready" nastoupit do lodi... Ti, kteří tento způsob dopravy zkusili, nechtějí jinak. 

Rozhodli jsme se pro dopravu Yachtbusem: 6 osob + kapitán *2 090 Kč = 14630 Kč (2 439 Kč na osobu)

S jídlem je vždycky boj. Společné vaření, návštěvy v restauracích, fast foody... Záleží na Vás, co jíte a kolik gurmánských zážitků chcete zažít. Musíte myslet na to, že platíte jídlo i kapitánovi. Proto tuto položku necháme na Vašem uvážení.

Seznam věcí, které si zabalit (a případně pořídit) před plavbou najdete ve článku Zabalte si všechno na dovolenou.

Finální cena a zážitky navíc

Celkem nás dovolená bez jídla a zážitků navíc (vstupné, večeře v restauracích...) bude stát 14 679 Kč na osobu! Je vždy na Vás, za co budete chtít zaplatit. V Chorvatsku Vás jistě bude lákat množství atrakcí.

Pokud si chcete vyzkoušet sportovní potápění nebo rybaření, budete potřebovat zvláštní povolení. Pokud se chcete v Chorvatsku potápět, musíte si koupit povolení za poplatek 2400 Kuna. Poplatek je celoroční. Toto povolení nemusíte mít, pokud se potápíte pod dozorem registrované potápěčské základny. Pro rybaření je nutné mít placené povolení, které lze získat na kapitanátě. Denní povolenka stojí 60 Kuna, třídenní 300 Kuna a měsíční 700 Kuna.

Další možností je pronájem subwingu - křídel se kterými můžete létat pod vodou. U nás tuto možnost máte. Stačí se zeptat na dostupnost.

Pro další informace kontaktujte Magdalénu na tel. čísle +420 775 441 988 nebo na e-mail magdalena@zindulka.cz

Sledujte nás