Combined ShapeSlice 1Slice 1icon-phone

Hausboty

Pronájem hausbótu bez průkazů po celé Evropě!

Staňte se kapitánem své vlastní lodi a objevte nádherné vodní cesty napříč Evropou. Stačí vybrat vhodný hausbót, destinaci a termín a Vaše lodní dobrodružství může začít! Podívejte se, kolik různých vodních cest a lodí máte na výběr. Ať už Vás láká pronájem hausbótu ve Francii, Holandsku či jiné oblíbené destinaci, jsme si jisti, že si vyberete. Žádná předchozí zkušenost či licence není nutná. Vstupte na palubu hausbótu a po krátkém zaškolení můžete svým vlastním tempem vyplout kamkoliv budete chtít . Ať už hledáte cenově dostupnou dovolenou, nebo chcete poznávat nové kraje, slibujeme Vám báječné okamžiky, na které nezapomenete!

Katalog nabízených hausbótů

Katalog nabízených hausbótů

Nabízíme vám široký výběr hausbótů ve pro 2 až 12 osob, od ekonomických až po luxusní.

Destinace

Destinace

Vyberte si jednu z oblíbených destinací v Evropě a odhalte s námi krásy plavby na hausbótu.

Poprvé na hausbótu

Poprvé na hausbótu

Dovolená na hausbótu je vhodná pro každého. Přesvědčte se sami!

Pronájem hausbótu – proč?

Pokud potřebujete „vypnout“, znovu dočerpat energii a navíc chcete netradičním způsobem poznávat krásné destinace, je obytná loď jednoznačně to pravé pro Vás. Dovolená na hausbótu je doslova ideálním lékem na strasti každodenního života. Mnozí se oblíbili poklidnou plavbu po řekách, kanálech a jezerech a pravidelně volí odpočinek na palubě říční lodě. A mají proč!
 
Pronájem hausbótu je skvělou dovolenou pro rodinu, skupinu přátel i dvojice – každý si přijde na své. Ceny pronájmu obytných lodí se odvíjejí zejména od zvoleného termínu (období sezóny či mimo sezónu) a od vybavení lodi. Průběh dovolené na hausbótu je však zcela ve Vaší režii. Kromě pokojné plavby kanály zasazenými do člověkem nedotčené přírody a ničím neomezeného koupání se v závislosti na vybrané destinaci nabízí návštěva zajímavých památek, cykloturistika, rybaření, zastávky v místních koloritních podnicích podél trasy a mnoho dalšího.

Pronájem hausbótu i bez kapitánské licence

Přemýšlíte o pronájmu hausbótu, ale ještě jste nikdy neřídili loď, natož abyste měli kapitánský průkaz? Nevadí! Můžete si půjčit kterýkoli hausbót z našeho katalogu lodí a vyplout bez jakékoliv licence či zkušeností. Se zásadami řízení hausbótu, technikou proplouvání zdymadly a dalšími důležitými manévry Vás v přístavu seznámí a důkladně proškolí zkušený tým. Po tomto krátkém proškolení obdržíte povolení na dobu Vaší plavby. Výjimkou je pouze Německo (Berlín a Postdamm), kde je vyžadováno oprávnění průkaz Vůdce malého plavidla.

Pokud se na obytnou loď vydáváte úplně poprvé, zabrouzdejte do naší sekce Poprvé na hausbótu plné informací, které by Vás mohly zajímat. V případě dalších dotazů Vám mile rádi poskytneme naše poradenství založené na letech praxe.

Nejoblíbenější destinace

Evropa nabízí bezpočet překrásných míst, které oceníte zejména z paluby říční lodi. Přestože mnoho z těchto míst stojí za Vaši návštěvu a víme, že je těžké si vybrat, v zásadě nemůžete udělat chybu. Některé z oblíbených destinací však nelze při plavbě na hausbótu vynechat. 
 
Jednou z těchto destinací je Francie, která nabízí největší síť vodních kanálů v celé Evropě a podmaní si Vás svojí romantičností, vynikajícím vínem a gastronomií, středověkými památkami a nádhernou přírodou. Pronájem hausbótů ve Francii je tak zcela oprávněně vyhledávaným pojmem. Z nabízených 9 plavebních oblastí je nejvyhledávanějším a zároveň nejznámějším kanálem Canal du Midi. Tento kanál právem patřící na seznam památek UNESCO je malebný pro všudypřítomné platany chránící břehy, které se na podzim zbarvují do nejkrásnějších kombinací. Dominantou plavby je středověký hrad Carcassonne, ale Canal du Midi láká i vším dalším, co se pojí ke krásám plavbě na obytné lodi ve Francii.

Doporučujeme Vám také zvážit kombinaci hausbót a Holandsko, tato země nabízí jak menší malebné vesnice s větrnými mlýny, tak i živější města v čele s kosmopolitním Amsterdamem, typickým právě pro množství kanálů utvářejícím v jinak rušném městě klidnou a pohodovou atmosféru.

Jak pronajmout hausbót

Jste už nyní přesvědčeni, že si chcete půjčit hausbót a následně naplánovat svojí dovolenou snů? Není nic snazšího! Vyhledejte si říční loď v našem přehledném vyhledávači dle Vašich požadovaných kritérií (aktuálně nabízíme cca 2000 lodí), loď nezávazně zarezervujte a se zbytkem Vám rádi pomůžeme. Jestli si nejste něčím jisti nebo se jednoduše chcete dozvědět více informací, napište Petře Boškové na e-mail petra.boskova@hausboty4u.cz nebo jí zavolejte na číslo 730 848 736.

Mějte vždy aktuální informace!

Registrujte se do našeho newsletteru a my Vás budeme informovat o aktuálních nabídkách, novinkách a akcích.